R46KN347000N0M
R46KN347000N0M R46KN347000N0M - Brand New KEMET Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
R46KN347000N0M
R46KN347000N0M - Brand New KEMET Film Capacitors
Manufacturer Part No: R46KN347000N0M In Stock
Package-CaseRadial
Capacitance0.47μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.886" (22.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.634" (16.10mm)
Overview
The R46 Series is constructed of metallized polypropylene flm encapsulated with self-extinguishing resin in a box of material meeting the requirements of UL 94 V–0.
• Class X2 (IEC 60384-14)
• Rated voltage: 275 VAC 50/60 Hz
• Capacitance range: 0.01 – 10 µF
• Lead spacing: 10.0 – 37.5 mm
• Capacitance tolerance: ±20%, ±10%
• 100% screening factory test at 2,200 VDC/1,500 VAC
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay