HFP50N06
HFP50N06 HFP50N06 - Brand New Signetics IC Chips
Get Quote
Buy Now
HFP50N06
HFP50N06 - Brand New Signetics IC Chips
Manufacturer Part No: HFP50N06 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSignetics
Product CategoryIC Chips
Features
• 50A, 60V(See Note), RDS(on) <28mVΩ@VGS = 10 V
• Fast switching
• 100% avalanche tested
• Minimize input capacitance and gate charge
• Equivalent Type:ME50N06
Applications
• Servo motor control.
• DC/DC converters
• Low Power Switching mode power appliances.
• Other switching applications.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay