C0805C563K2RACTU
C0805C563K2RACTU C0805C563K2RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0805C563K2RACTU
C0805C563K2RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0805C563K2RACTU Out of Stock
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance0.056μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated200V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.055" (1.40mm)
Product Details
__
Type C Multilayer Ceramic Chip Capacitors
Highlights
Nickel barrier/solder terminations
50 Vdc units can be used in 63 Vdc applications
Tape and reel standard
Surface Mount
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay