CBC3225T4R7MR
CBC3225T4R7MR CBC3225T4R7MR - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CBC3225T4R7MR
CBC3225T4R7MR - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CBC3225T4R7MR In Stock
SeriesCB
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000564 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.01A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2.5 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.106" (2.70mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)130 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.25A
Q factor-
Self Resonant Frequency70MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.25 A
Maximum-DC-Resistance100 mOhms
Self-Resonant-Frequency70 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay