HM72A-06R68LFTR13
HM72A-06R68LFTR13 HM72A-06R68LFTR13 - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HM72A-06R68LFTR13
HM72A-06R68LFTR13 - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HM72A-06R68LFTR13 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTT Electronics/BI Magnetics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHM72A
ProductPower Inductors
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating14.4A
Height3 mm
Length7.23 mm
Width6.8 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 130°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.285" L x 0.268" W (7.23mm x 6.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.118" (3.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency680nH
DC resistance (DCR)5.5 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation25A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Resistance55 Ohms
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay