CD5EC330JO3
CD5EC330JO3 CD5EC330JO3 - Brand New Cornell Dubilier Mica and PTFE Capacitors
Get Quote
Buy Now
CD5EC330JO3
CD5EC330JO3 - Brand New Cornell Dubilier Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer Part No: CD5EC330JO3 In Stock
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryMica and PTFE Capacitors
SeriesCD5
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance33pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated300V
Size-Dimension0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.118" (3.00mm)
Height-Seated-Max0.201" (5.10mm)
Dielectric-MaterialMica
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay