SST49LF016C33-4C-NHE
SST49LF016C33-4C-NHE SST49LF016C33-4C-NHE - Brand New SST Memory
Get Quote
Buy Now
SST49LF016C33-4C-NHE
SST49LF016C33-4C-NHE - Brand New SST Memory
Manufacturer Part No: SST49LF016C33-4C-NHE In Stock
FEATURES:
• Standard LPC Interface
– Conforms to Intel LPC Interface Specification 1.0
• Organized as 256K x8
• Flexible Erase Capability
– Uniform 4 KByte sectors
– Uniform 16 KByte overlay blocks
– 16 KBytes Top boot block protection
– Chip-Erase for PP Mode
• Low Power Consumption
– Active Read Current: 10 mA (typical)
– Byte-Program Time: 14 µs (typical)
– Chip Rewrite Time: 4 seconds (typical)
• Two Operational Modes
– Low Pin Count (LPC) Interface mode for in-system operation
– Parallel Programming (PP) Mode for fast production programming
• LPC Interface Mode
– 5-signal communication interface supporting byte Read and Write
– 33 MHz clock frequency operation
• Parallel Programming (PP) Mode
– 11 pin multiplexed address and 8 pin data I/O interface
– Supports fast In-System or PROM programming for manufacturing
• CMOS I/O Compatibility
• Packages Available
– 32-lead PLCC
– 32-lead TSOP (8mm x 14mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay