D521CG10
D521CG10 D521CG10 - Brand New D2MTECH IC Chips
Get Quote
Buy Now
D521CG10
D521CG10 - Brand New D2MTECH IC Chips
Manufacturer Part No: D521CG10 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerD2MTECH
Product CategoryIC Chips
OUTLINE
Six types of packages, TO-92, SOT-89, SOT-23-3, SOT-23-5, SC-82AB, and SON1612-6 are available.
FEATURES
• Supply Current ......................................................................Typ. 0.8µA (VDD=1.5V)
• Range of Operating Voltage..................................................0.7V to 10.0V (Topt=25°C)
• Detector Threshold................................................................0.9V to 6.0V
• Accuracy Detector Threshold................................................±2.0%
• Temperature-Drift Coefficient of Detector Threshold ............Typ. ±100ppm/°C
APPLICATIONS
• CPU and Logic Circuit Reset
• Battery Checker
• Window Comparator
• Wave Shaping Circuit
• Battery Back-up Circuit
• Power Failure Detector
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay