RT9178-25PB
RT9178-25PB RT9178-25PB - Brand New RICHTEK IC Chips
Get Quote
Buy Now
RT9178-25PB
RT9178-25PB - Brand New RICHTEK IC Chips
Manufacturer Part No: RT9178-25PB In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerRichtek
Product CategoryIC Chips
General Description
Features
• Ultra-Low-Noise for RF Application
• Ultra-Fast Response in Line/Load Transient
• Quick Start-Up (Typically 100us)
• < 0.01uA Quiescent Current When Shutdown
• Low Dropout : 200mV at 200mA
• Wide Operating Voltage Ranges : 2.5V to 6.0V
• TTL-Logic-Controlled Shutdown Input
• Low Temperature Coefficient
• Current Limiting Protection
• Thermal Shutdown Protection
• Only 1uF Output Capacitor Required for Stability
• High Power Supply Rejection Ratio
• Custom Voltage Available
• RoHS Compliant and 100% Lead (Pb)-Free
Applications
• CDMA/GSM Cellular Handsets
• Battery-Powered Equipment
• Laptop, Palmtops, Notebook Computers
• Hand-Held Instruments
• PCMCIA Cards
• Portable Information Appliances
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay