HFA70NH60
HFA70NH60 HFA70NH60 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
HFA70NH60
HFA70NH60 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: HFA70NH60 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesHEXFRED®
PackagingBulk
Package-CaseD-67 HALF-PAK
Mounting-TypeChassis Mount
Supplier-Device-PackageHALF-PAK
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr20μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.5V @ 70A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600V
Current-Average-Rectified-Io70A
Reverse-Recovery-Time-trr120ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction*
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay