KCU20A30
KCU20A30 KCU20A30 - Brand New NIEC IC Chips
Get Quote
Buy Now
KCU20A30
KCU20A30 - Brand New NIEC IC Chips
Manufacturer Part No: KCU20A30 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNIEC
Product CategoryIC Chips
MfrKYOCERA AVX
Series-
PackageTube
Product-StatusActive
Diode-TypeStandard
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max300 V
Current-Average-Rectified-Io20A
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.4 V @ 10 A
SpeedFast Recovery =< 500ns > 200mA (Io)
Reverse-Recovery-Time-trr35 ns
Current-Reverse-Leakage-Vr25 µA @ 300 V
Capacitance-Vr-F-
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseTO-247-3
Supplier-Device-PackageTO-247
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Product Details
__
FRED
20A Avg. 600 Volts
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay