MLG1608B1N8ST000
MLG1608B1N8ST000 MLG1608B1N8ST000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG1608B1N8ST000
MLG1608B1N8ST000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG1608B1N8ST000 In Stock
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating600mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±0.3nH
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency1.8nH
DC resistance (DCR)100 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor8 @ 100MHz
Self Resonant Frequency10GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current600 mA
Maximum-DC-Resistance100 mOhms
Self-Resonant-Frequency9.8 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum10
FEATURES
• Nominal inductance values are supported from 0.3 to 100nH.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay