SLF12555T-330M1R9-PF
SLF12555T-330M1R9-PF SLF12555T-330M1R9-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF12555T-330M1R9-PF
SLF12555T-330M1R9-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF12555T-330M1R9-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSLF
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating3.1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height5.5 mm
Length12.5 mm
Width12.5 mm
Package-Case12555 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.228" (5.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency33μH
DC resistance (DCR)49.8 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.9A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current1.9 A
Maximum-DC-Resistance41.5 mOhms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Overview of the SLF Series
FEATURES
○ Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
○ Product lineup allows for various usages.
APPLICATION
Thin-screen TV, LCDs, AV equipment, gaming equipment, other electrical devices
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay