HA55L-3023135LF
HA55L-3023135LF HA55L-3023135LF - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HA55L-3023135LF
HA55L-3023135LF - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HA55L-3023135LF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTT Electronics/BI Magnetics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHA55
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingTray
Current-Rating39A
Termination-StyleRadial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height17 mm
Length30 mm
Width23 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 155°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension1.181" L x 0.906" W (30.00mm x 23.00mm)
Tolerance-
Height-Seated-Max0.669" (17.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency13.5μH
DC resistance (DCR)2.76 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation30A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current39 A
Maximum-DC-Resistance2.3 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay