GRM155R60J274KE01D
GRM155R60J274KE01D GRM155R60J274KE01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM155R60J274KE01D
GRM155R60J274KE01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM155R60J274KE01D Out of Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance0.27μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
DESCRIPTION
outputs include common mode feedback paths to reject ground noise.
FEATURES
4.5mW power consumption for DAC to headphone playback
DAC SNR 96dB typical, THD -86dB typical
ADC SNR 92dB typical, THD -80dB typical
Control sequencer for pop minimised start-up and shutdown
Single register write for default start-up sequence
Integrated FLL provides all necessary clocks
- Self-clocking modes allow processor to sleep
- All standard sample rates from 8kHz to 96kHz
Stereo digital microphone input
3 single ended inputs per stereo channel
1 fully differential mic / line input per stereo channel
Digital Dynamic Range Controller (compressor / limiter)
Digital sidetone mixing
Ground-referenced headphone driver
Ground-referenced line outputs
Stereo differential line driver for direct interface to WM9001speaker driver
40-pin QFN package (5x5mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay