NA05QSA045
NA05QSA045 NA05QSA045 - Brand New NIEC IC Chips
Get Quote
Buy Now
NA05QSA045
NA05QSA045 - Brand New NIEC IC Chips
Manufacturer Part No: NA05QSA045 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNIEC
Product CategoryIC Chips
MfrKYOCERA AVX
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Product-StatusObsolete
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max45 V
Current-Average-Rectified-Io5A
Voltage-Forward-Vf-Max-If570 mV @ 5 A
SpeedFast Recovery =< 500ns > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr350 µA @ 45 V
Capacitance-Vr-F-
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseDO-221BC SMA Flat Leads Exposed Pad
Supplier-Device-PackageNA (DO-221BC)
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Product Details
__
STANDARD RECOVERY, MEDIUM CURRENT CENTER TAP AND DOUBLER RECTIFIER ASSEMBLIES
• Low forward voltage drop
• Low reverse leakage current
• Aluminum case
• Low thermal impedance
• Universal 3-way terminals
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay