NLFV25T-101K-PF
NLFV25T-101K-PF NLFV25T-101K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLFV25T-101K-PF
NLFV25T-101K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLFV25T-101K-PF In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLFV
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating40mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency0.796 MHz
Inductance-Frequency100μH
DC resistance (DCR)4.8 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 796kHz
Self Resonant Frequency8MHz
Frequency-Test796kHz
Maximum-DC-Current40 mA
Maximum-DC-Resistance4 Ohms
Self-Resonant-Frequency8 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum10
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay