MJF15030
MJF15030 MJF15030 - Brand New MOTOROLA Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
MJF15030
MJF15030 - Brand New MOTOROLA Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: MJF15030 In Stock
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
CategoriesTransistors - Bipolar (BJT) - Single
Series-
PackagingTube
Part-StatusObsolete
Transistor-TypeNPN
Current-Collector-Ic-Max8A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max150V
Vce-Saturation-Max-Ib-Ic500mV @ 100mA, 1A
Current-Collector-Cutoff-Max10?A
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce20 @ 4A, 2V
Power-Max2W
Frequency-Transition30MHz
Operating-Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier-Device-PackageTO-220FP
Base-Part-Number*
Complementary Power Transistors
For Isolated Package Applications
• 150 VCEO(sus)
• 8 A Rated Collector Current
• No Isolating Washers Required
• Reduced System Cost
• High Current Gain–Bandwidth Product
fT = 30 MHz (Min) @ IC = 500 mAdc
• UL Recognized, File #E69369, to 3500 VRMS Isolation
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay