LEMC2520T1R0M
LEMC2520T1R0M LEMC2520T1R0M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LEMC2520T1R0M
LEMC2520T1R0M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LEMC2520T1R0M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
Series
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating475mA
Package-Case1008 (2520 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1μH
DC resistance (DCR)250 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor20 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency180MHz
Frequency-Test7.96MHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay