RK73H2BTTD1000F
RK73H2BTTD1000F RK73H2BTTD1000F - Brand New KOA Speer IC Chips
Get Quote
Buy Now
RK73H2BTTD1000F
RK73H2BTTD1000F - Brand New KOA Speer IC Chips
Manufacturer Part No: RK73H2BTTD1000F In Stock
Product-StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±1%
Power-Watts0.25W 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200 Moisture Resistant
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Package-Case1206 (3216 Metric)
Supplier-Device-Package1206
RatingsAEC-Q200
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated-Max0.028" (0.70mm)