CRCW12063K32FKTA
CRCW12063K32FKTA CRCW12063K32FKTA - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
CRCW12063K32FKTA
CRCW12063K32FKTA - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: CRCW12063K32FKTA In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Height0.024" (0.60mm)
Package-Case1206 (3216 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier-Device-Package
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
FEATURES
● Stability ΔR/R = 1 % for 1000 h at 70 ° C
● 2 mm pitch packaging option for 0603 size
● Metal glaze on high quality ceramic
● AEC-Q200 qualified
● Material categorization: For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay