RK73B3ATTE563J
RK73B3ATTE563J RK73B3ATTE563J - Brand New KOA Speer IC Chips
Get Quote
Buy Now
RK73B3ATTE563J
RK73B3ATTE563J - Brand New KOA Speer IC Chips
Manufacturer Part No: RK73B3ATTE563J In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerKOA Speer
Product CategoryIC Chips
MfrKOA Speer Electronics Inc.
SeriesRK73B
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Product-StatusActive
Resistance56 kOhms
Tolerance±5%
Power-Watts1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Package-Case2512 (6432 Metric)
Supplier-Device-Package2512
RatingsAEC-Q200
Size-Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height-Seated-Max0.028" (0.70mm)
Number-of-Terminations2
Base-Product-NumberRK73B3A
features
• Marking: No marking on 1F, 1H & 1E sizes, black protective coat. White, three-digit marking on 1J ~ 3A on black protective coat.
• AEC-Q200 Qualified: 0201 (1H), 0402 (1E), 0603 (1J), 0805 (2A), 1206 (2B), 1210 (2E), 2010 (2H/W2H), 2512 (3A/W3A/W3A2)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay