14FHJ-SM1-GB-TB(LF)(SN)
14FHJ-SM1-GB-TB(LF)(SN) 14FHJ-SM1-GB-TB(LF)(SN) - Brand New JST IC Chips
Get Quote
Buy Now
14FHJ-SM1-GB-TB(LF)(SN)
14FHJ-SM1-GB-TB(LF)(SN) - Brand New JST IC Chips
Manufacturer Part No: 14FHJ-SM1-GB-TB(LF)(SN) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerJST
Product CategoryIC Chips
Description
This COMBO driver for HDD application consists of sensorless spindle driver and BTL type VCM driver.
Features
• PWM soft switching drive
• Small surface mount package: FP-48T
• Low thermal resistance: 30°C/W with 4 layer multi glass-epoxy board
• Low output on resistance
- Spindle 1.2 Ω Typ
- VCM 1.4 Ω Typ
• TTL compatible input level (with 3.3 V logic interface)
• High precision reference voltage output (for 3.3 V power supply)
Functions
• 16 bit serial port
• 2.0 A Max/3-phase spindle motor driver with PWM soft switch function
• 1.5 A Max BTL VCM driver with low crossover distortion
• PWMDAC for VCM drive current control
• Power off brake function for spindle motor
• Auto retract with constant output voltage
• Booster
• Internal Protector (OTSD, LVI)
• Precision power monitor
• OP amplifier
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay