GCJ43QR72E154KXJ1L
GCJ43QR72E154KXJ1L GCJ43QR72E154KXJ1L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GCJ43QR72E154KXJ1L
GCJ43QR72E154KXJ1L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GCJ43QR72E154KXJ1L In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGCJ
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance0.15μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesSoft Termination
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
RatingsAEC-Q200
Thickness-Max0.059" (1.50mm)
Product Details
__
Chip Monolithic Ceramic Capacitors
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay