LM4120AIM5X-5.0
LM4120AIM5X-5.0 LM4120AIM5X-5.0 - Brand New Texas Instruments Voltage References
Get Quote
Buy Now
LM4120AIM5X-5.0
LM4120AIM5X-5.0 - Brand New Texas Instruments Voltage References
Manufacturer Part No: LM4120AIM5X-5.0 In Stock
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseSC-74A, SOT-753
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-PackageSOT-23-5
Tolerance±0.2%
Voltage-Input2 V ~ 12 V
Current-Supply275μA
Current-Output5mA
Reference-TypeSeries
Output Voltage5V
Voltage-Output-Max-
Temperature-Coefficient50ppm/°C
Noise-0#1Hz-to-10Hz20μVp-p
Description
The ELM412 is an 8 pin oscillator circuit for driving piezo-electric elements. With the exception of one external resistor, all of the circuitry required to drive a typical piezo ‘bender’ is contained within this chip.
99.8% positivoFeedback de eBay