RCL12181K30JNEK
RCL12181K30JNEK RCL12181K30JNEK - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
RCL12181K30JNEK
RCL12181K30JNEK - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: RCL12181K30JNEK In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesRCL
PackagingAlternate Packaging
Height0.024" (0.60mm)
Package-CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Supplier-Device-Package
Watt1W
Resistance-Ohms1.3k
Tolerance±5%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
**RCL e3 resistors series are the perfect choice for most fields of power
Typical applications include power electronics in automotive and industrial appliances.
FEATURES
• Enhanced power rating
• Long side terminations
• Enhanced thermal cycling performance
• AEC-Q200 qualified
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
• Automotive
• Industrial
• Commercial
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay