HYB18T256161AF-25
HYB18T256161AF-25 HYB18T256161AF-25 - Brand New Infineon IC Chips
Get Quote
Buy Now
HYB18T256161AF-25
HYB18T256161AF-25 - Brand New Infineon IC Chips
Manufacturer Part No: HYB18T256161AF-25 In Stock
Contact us
ManufacturerINFINEON
Product CategoryIC Chips
Description
The INFINEON HYS72Taaabcd[G/H]R module family are low profile Registered DIMM modules with 30,00 mm height based on DDR2 technology. DIMMs are available in 64M x 72 (512MByte), 128M x 72 (1GByte) and 256M x 72 (2GByte) organisation and density, intended for mounting into 240 pin connector sockets.
• JEDEC standard Double Data Rate 2 Synchronous DRAMs (DDR2 SDRAMs) with + 1.8 V (± 0.1 V) power supply
• Serial Presence Detect with E2PROM
• Low Profile Modules form factor: 133.35 mm x 30,00 mm (MO-237)
99.8% positivoFeedback de eBay