MFR-25FRF52-1K05
MFR-25FRF52-1K05 MFR-25FRF52-1K05 - Brand New YAGEO Through Hole Resistors
Get Quote
Buy Now
MFR-25FRF52-1K05
MFR-25FRF52-1K05 - Brand New YAGEO Through Hole Resistors
Manufacturer Part No: MFR-25FRF52-1K05 In Stock
Contact us
ManufacturerYageo
Product CategoryThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Height-
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Size-Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Features-
Supplier-Device-PackageAxial
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionMetal Film
Failure-Rate-
Resistance-Ohms1.05k
Package-CaseAxial
Power-Watts0.25W, 1/4W
Product Details
__
[ Yageo ]
INTRODUCTION
FEATURES
• Power Rating 1/6W, 1/4W, 1/2W, 1W, 2W, 3W
• Resistance Tolerance ±0.5%, ±1%, ±5%
• T.C.R. ±15ppm/°C, ±25ppm/°C, ±50ppm/°C, ±100ppm/°C
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay