DSPIC33FJ32MC202-I/SP
DSPIC33FJ32MC202-I/SP DSPIC33FJ32MC202-I/SP - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
DSPIC33FJ32MC202-I/SP
DSPIC33FJ32MC202-I/SP - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: DSPIC33FJ32MC202-I/SP In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube
Package-Case28-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package28-SPDIP
Number-of-I-O21 I/O
Speed40 MIPs
EEPROM-Size-
Core-ProcessordsPIC
RAM-Size2K x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd3 V ~ 3.6 V
Core-Size16-Bit
Program-Memory-Size32KB (32K x 8)
Data-ConvertersA/D 6x10b/12b
99.8% positivoFeedback de eBay