DDZ10CSF-7
DDZ10CSF-7 DDZ10CSF-7 - Brand New Diodes Incorporated Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
DDZ10CSF-7
DDZ10CSF-7 - Brand New Diodes Incorporated Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: DDZ10CSF-7 Out of Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryZener Diodes - Single
SeriesDDZ10
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseSC-90, SOD-323F
Operating-Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOD-323F
ConfigurationSingle
Tolerance±3%
Power-Max500mW
Voltage-Zener-Nom-Vz9.95V
Impedance-Max-Zzt30 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr7.5μA @ 9.22V
Voltage-Forward-Vf-Max-If900mV @ 10mA
Features
• 500mW Power Dissipation on FR-4 PCB
• Very Tight Tolerance on VZ
• Ideally Suited for Automated Assembly Processes
• Totally Lead-Free & Fully RoHS Compliant (Notes 1 &2)
• Halogen and Antimony Free. "Green" Device (Note 3)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay