MP8903DJ-3.3-LF-Z
MP8903DJ-3.3-LF-Z MP8903DJ-3.3-LF-Z - Brand New Monolithic Power Systems Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
MP8903DJ-3.3-LF-Z
MP8903DJ-3.3-LF-Z - Brand New Monolithic Power Systems Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: MP8903DJ-3.3-LF-Z Out of Stock
Contact us
ManufacturerMonolithic Power Systems
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTSOT-23-5
Voltage-Input2.7 V ~ 6.5 V
Current-Output150mA
Voltage-Output3.3V, 1.25 V ~ 5 V