BZG03C10
BZG03C10 BZG03C10 - Brand New VISHAY Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
BZG03C10
BZG03C10 - Brand New VISHAY Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: BZG03C10 In Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryZener Diodes - Single
VZ : 10 -- 270 V
POWER DISSIPATION: 3.0 W
FEATURES
◇ High reliability
◇ Voltage range 10 V to 270 V
◇ Fits onto 5 mm SMD footpads
◇ Wave and reflow solderable Glass passivated junction
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay