B32529C1104K
B32529C1104K B32529C1104K - Brand New EPCOS Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32529C1104K
B32529C1104K - Brand New EPCOS Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32529C1104K Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerEPCOS
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance0.1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.256" (6.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
Metallized polyester film capacitors (MKT)
General purpose (stacked/wound)
Features
■ High pulse strength
■ High contact reliability
■ RoHS-compatible
■ Halogen-free capacitors available on request
Typical applications
■ Blocking
■ Coupling, decoupling
■ Bypassing
■ RFI for automotive
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay