CBC2016T4R7M
CBC2016T4R7M CBC2016T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CBC2016T4R7M
CBC2016T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CBC2016T4R7M In Stock
SeriesCB
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating530mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.6 mm
Length2 mm
Width1.6 mm
Package-Case0806 (2016 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)481 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation550mA
Q factor-
Self Resonant Frequency45MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current550 mA
Maximum-DC-Resistance370 mOhms
Self-Resonant-Frequency45 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay