NR6045T3R0N
NR6045T3R0N NR6045T3R0N - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR6045T3R0N
NR6045T3R0N - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR6045T3R0N In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating3.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 120 C
Height4.5 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency3μH
DC resistance (DCR)31.2 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation5A
Q factor-
Self Resonant Frequency45MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current5 A
Maximum-DC-Resistance24 mOhms
Self-Resonant-Frequency45 MHz
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay