E2009QNL
E2009QNL E2009QNL - Brand New PULSE Pulse Transformers
Get Quote
Buy Now
E2009QNL
E2009QNL - Brand New PULSE Pulse Transformers
Manufacturer Part No: E2009QNL In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Pulse Transformers
Contact us
ManufacturerPulse
Product CategoryPulse Transformers
Series-
ProductLAN
TypeModule
PackagingTube Alternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range0 C to + 70 C
Height5.84 mm
Length25.4 mm
Width12.7 mm
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range5 MHz to 200 MHz
Size-Dimension25.40mm L x 9.78mm W
Number-of-ChannelsSingle
Height-Seated-Max5.84mm
ShieldingUnshielded
Transformer-TypeIsolation and Data Interface (Encapsulated)
Turns-Ratio-Primary:Secondary01:01.4
Inductance-Frequency-
E-T-
Application10Base-T Interface
Pulse Discrete Transformer Modules)
Pulse manufactures the broadest selection of packaging options, from through hole (THT) SIL devices to the smallest available surface mount (SMT) solution at .078" (1.98 mm). For RoHS compliant products, please refer to individual data sheets for details.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay