VLS3010T-3R3M1R1
VLS3010T-3R3M1R1 VLS3010T-3R3M1R1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS3010T-3R3M1R1
VLS3010T-3R3M1R1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS3010T-3R3M1R1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLS
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1 mm
Length3 mm
Width3 mm
Package-Case3010 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency3.3μH
DC resistance (DCR)156 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.1A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current1.1 A
Maximum-DC-Resistance93 mOhms
Features :
a) Miniature Size :
Mount Area : 3.0mm x 3.0mm
Low Profile : 1.0mm Max. Height
b) Generic use for portable DC/DC Converter.
c) High Magnetic Shield Construction should actualize
High Resolution for EMC Protection.
d) Automatic Mounting in Tape&Reel Package.
Applications :
DVC , DSC , PDA, LCD Display
Cellular Phone, HDD etc.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay