UMK316BJ475KL-T
UMK316BJ475KL-T UMK316BJ475KL-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
UMK316BJ475KL-T
UMK316BJ475KL-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: UMK316BJ475KL-T In Stock
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance4.7μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
Introduction
1) Test condition requirement #1: VIN=120VAC; OUT=48V/90mA.
2) Test condition requirement #2: VIN=120VAC; OUT=96V/45mA.
Customer: Cree
Features
• Non-Dimmable
• Selectable 5W-8W output power
• Active PFC with power factor >0.9
• No electrolytic capacitor
• High temperature operation
• Long operating life
• Typical Applications: Retrofit B10/E27 LED Light Bulbs
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay