74LVC2G32DP,125
74LVC2G32DP,125 74LVC2G32DP,125 - Brand New NXP Semiconductors Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
74LVC2G32DP,125
74LVC2G32DP,125 - Brand New NXP Semiconductors Gates and Inverters
Manufacturer Part No: 74LVC2G32DP,125 In Stock
Contact us
ManufacturerNXP Semiconductors
Product CategoryGates and Inverters
Series74LVC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Voltage-Supply1.65 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-TSSOP
Number-of-Circuits2 Circuits
Number-of-Inputs2 Inputs
Quiescent Current40μA
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL1.7ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeOR Gate
Logic-Level-Low0.7 V ~ 0.8 V
Logic-Level-High1.7 V ~ 2 V