GQM2195C1H200JB01D
GQM2195C1H200JB01D GQM2195C1H200JB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GQM2195C1H200JB01D
GQM2195C1H200JB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GQM2195C1H200JB01D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics North America
Product CategoryCeramic Capacitors
CategoriesCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusActive
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage-Rated50V
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Package-Case0805 (2012 Metric)
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
Product Details
__
[ Murata ]
99.8% positivoFeedback de eBay