NRS4012T3R3MDGJ
NRS4012T3R3MDGJ NRS4012T3R3MDGJ - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NRS4012T3R3MDGJ
NRS4012T3R3MDGJ - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NRS4012T3R3MDGJ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNRS
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.7A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency3.3μH
DC resistance (DCR)84 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.4A
Q factor-
Self Resonant Frequency60MHz
Frequency-Test100kHz
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay