VLF10045T-680M1R6
VLF10045T-680M1R6 VLF10045T-680M1R6 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLF10045T-680M1R6
VLF10045T-680M1R6 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLF10045T-680M1R6 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.6A
Height4.5 mm
Length9.7 mm
Width10 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency68μH
DC resistance (DCR)182 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.6A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.6 A
Maximum-DC-Resistance182 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay