PM75CL1A120
PM75CL1A120 PM75CL1A120 - Brand New Powerex Power Driver Modules
Get Quote
Buy Now
PM75CL1A120
PM75CL1A120 - Brand New Powerex Power Driver Modules
Manufacturer Part No: PM75CL1A120 In Stock
Contact us
ManufacturerPowerex
Product CategoryPower Driver Modules
SeriesIntellimod™
TypeIGBT
Package-CaseModule
Configuration3 Phase
Current75A
Voltage1200V
Voltage-Isolation2500Vrms
FEATURE
For example, typical Vce(sat)=1.9V @Tj=125°C
c) New small package
Reduce the package size by 10%, thickness by 22% from S-DASH series.
• 3φ 75A, 1200V Current-sense IGBT type inverter
• Monolithic gate drive & protection logic
• Acoustic noise-less 11kW/15kW class inverter application
APPLICATION
General purpose inverter, servo drives and other motor controls
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay