ABM3B-11.0592MHZ-10-1-U-T
ABM3B-11.0592MHZ-10-1-U-T ABM3B-11.0592MHZ-10-1-U-T - Brand New ABRACON Crystals
Get Quote
Buy Now
ABM3B-11.0592MHZ-10-1-U-T
ABM3B-11.0592MHZ-10-1-U-T - Brand New ABRACON Crystals
Manufacturer Part No: ABM3B-11.0592MHZ-10-1-U-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Crystals
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryCrystals
SeriesABM3B
TypeMHz Crystal
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 10 C to + 60 C
Height0.043" (1.10mm)
Length5 mm
Width3.2 mm
Package-Case5 mm x 3.2 mm
Frequency11.0592MHz
Operating-ModeFundamental
Operating-Temperature-10°C ~ 60°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Load-Capacitance10pF
Tolerance10 PPM
ESR-Equivalent-Series-Resistance100 Ohm
Ratings-
Frequency-Stability±10ppm
Frequency-Tolerance±10ppm
ESR100 Ohms
[ ABRACON** } **
FEATURES:
• Fundamental mode.
• Suitable for reflow.
• Tight Stability available.
• Ceramic package and metal lid assures high precision and reliability
• Seam sealing.
APPLICATIONS:
• Cellular telephones, Pagers.
• Communication and Test equipment.
• High Density applications.
• PCMCIA and wireless applications.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay