AT93C86-10PC-2.7
AT93C86-10PC-2.7 AT93C86-10PC-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT93C86-10PC-2.7
AT93C86-10PC-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT93C86-10PC-2.7 In Stock
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Package-Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
InterfaceMicrowire, 3-Wire Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-PDIP
Memory Capacity16K (2K x 8, 1K x 16)
Memory-TypeEEPROM
Speed1MHz, 2MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• User Selectable Internal Organization
– 16K: 2048 x 8 or 1024 x 16
• Three-wire Serial Interface
• Sequential Read Operation
• Schmitt Trigger, Filtered Inputs for Noise Suppression
• 2 MHz Clock Rate (5V) Compatibility
– Data Retention: 100 Years
• Automotive Devices Available
• Die Sales: Wafer Form, Waffle Pack and Bumped Wafers
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay