TS5L100PWRG4
TS5L100PWRG4 TS5L100PWRG4 - Brand New Texas Instruments Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
TS5L100PWRG4
TS5L100PWRG4 - Brand New Texas Instruments Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: TS5L100PWRG4 In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryAnalog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Description
Features
■ Ultra low offset voltage: 25 µV typ, 100 µV max
■ Rail-to-rail input/output voltage swing
■ Operating from 2.7 V to 5.5 V
■ High speed: 1.9 MHz
■ 45° phase margin with 100 pF
■ Low consumption: 0.8 mA at 2.7 V
■ Very large signal voltage gain: 131 dB
■ High power supply rejection ratio: 105 dB
■ Very high ESD protection 5kV (HBM)
■ Latch-up immunity
■ Available in SOT23-5 micropackage
Applications
■ Battery-powered applications
■ Portable devices
■ Signal conditioning
■ Medical instrumentation
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay