GRM033R71C561KA01D
GRM033R71C561KA01D GRM033R71C561KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM033R71C561KA01D
GRM033R71C561KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM033R71C561KA01D In Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance560pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Product Details
__
Chip Monolithic Ceramic Capacitor
0201 X7R 3300pF 16V
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay