TLV1549IDR
TLV1549IDR TLV1549IDR - Brand New Texas Instruments Analog To Digital Converters (ADCs)
Get Quote
Buy Now
TLV1549IDR
TLV1549IDR - Brand New Texas Instruments Analog To Digital Converters (ADCs)
Manufacturer Part No: TLV1549IDR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryAnalog to Digital Converters (ADC)
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Input-TypeSingle Ended
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Features-
Supplier-Device-Package8-SOIC
Sampling-Rate-Per-Second38k
Data-InterfaceSPI
Number-of-Bits10 Bits
Voltage-Supply-Analog3 V ~ 3.6 V
Voltage-Supply-Digital3 V ~ 3.6 V
ConfigurationS/H-ADC
ArchitectureSAR
Number-of-Inputs1 Input
Reference-TypeExternal
Ratio-S-H:ADC1:01
Number-of-A-D-Converters1
DESCRIPTION:
FEATURES:
• 5Ω A/B bi-directional switch
• Isolation Under Power-Off Conditions
• Over-voltage tolerant
• Latch-up performance exceeds 100mA
• VCC = 2.3V - 3.6V, normal range
• ESD >2000V per MIL-STD-883, Method 3015; >200V using machine model (C = 200pF, R = 0)
• Available in TSSOP package
APPLICATIONS:
• 3.3V High Speed Bus Switching and Bus Isolation
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay