PSP900JB-120R
PSP900JB-120R PSP900JB-120R - Brand New YAGEO Through Hole Resistors
Get Quote
Buy Now
PSP900JB-120R
PSP900JB-120R - Brand New YAGEO Through Hole Resistors
Manufacturer Part No: PSP900JB-120R In Stock
Contact us
ManufacturerYageo
Product CategoryThrough Hole Resistors
SeriesPSP
PackagingBulk
Height-
Package-CaseAxial
Operating-Temperature-55°C ~ 350°C
FeaturesAnti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Size-Dimension0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm)
Supplier-Device-PackageAxial
Watt9W
Resistance-Ohms120
Tolerance±5%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient-
CompositionWirewound
Failure-Rate-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay