C0603C102M1RACTU
C0603C102M1RACTU C0603C102M1RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0603C102M1RACTU
C0603C102M1RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0603C102M1RACTU In Stock
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.034" (0.87mm)
FEATURES
• C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics
• 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts
• Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay